Od 25 września do 10 października 2019 można głosować na zadania do Budżetu Obywatelskiego Gminy Miastko na rok 2020. Poniżej krótka instrukcja jak zagłosować?
Pozytywnie zweryfikowane zadania zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Miastko w 2020 roku poddaje się ocenie mieszkańców Gminy Miastko w głosowaniu tajnym.
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Gminy Miastko, który ukończył 16 rok życia.
Głosowanie będzie odbywało się w formie:
Głosowania bezpośredniego poprzez wypełnienie i wrzucenie karty do głosowania do urny znajdującej się w punkcie do głosowania w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku;
Głosowania elektronicznego za pośrednictwem internetowej platformy Budżetu Obywatelskiego Gminy Miastko: miastko.budzet-obywatelski.org.
W lokalu do głosowania udostępnia się pełne opisy wszystkich zadań.
Osoby niepełnosprawne, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, mogą oddać głos w miejscu swojego zamieszkania. W tym celu, osoby niepełnosprawne, winny zgłosić Komisji chęć udziału w głosowaniu i ustalić termin przeprowadzenia głosowania w miejscu zamieszkania. Członkowie Komisji przeprowadzą głosowanie w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej w ustalonym terminie. Zgłoszenia przeprowadzenia głosowania w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej będą przyjmowane w dniach od 1.09.2019 do 24.09.2019 w godz. 8.00 – 15.00 pod numerami telefonów: 059 857 07 30, 059 857 07 31.
Głosować można wyłącznie osobiście i tylko jeden raz.
Oddanie głosu wg formy określonej w pkt. 3 podpunkt 1 następuje poprzez wrzucenie karty do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i potwierdzeniu wydania karty do głosowania przez członka komisji w elektronicznym spisie osób uprawnionych do udziału w głosowaniu.
Oddanie głosu wg formy określonej w pkt. 3 podpunkt 2 następuje poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznej karty do głosowania na internetowej platformie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miastko: miastko.budzet-obywatelski.org.
Wydanie karty osobie niepełnosprawnej w miejscu jej zamieszkania nastąpi po okazaniu aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o stopniu niepełnosprawności oraz po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.
Na karcie do głosowania podaje się tytuły zadań zadań wraz z miejscem ich realizacji, szacunkowy koszt realizacji zadań oraz informację w jaki sposób prawidłowo oddać głos.
Głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku „X” przy maksymalnie dwóch wybranych zadaniach na karcie do głosowania z zastrzeżeniem pkt. 12.
Za nieważny uznaje się głos, jeżeli na karcie do głosowania:
nie postawiono znaku „X” przy żadnym z zadań lub
postawiono znak „X” przy trzech lub więcej zadań.
Korzystanie z witryny miastko.budzet-obywatelski.org oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które mogą być już zapisane w folderze przeglądarki na dysku użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.Akceptuj i zamknij